Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Alert IMGW: Upał powraca

Nadciąga fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek (20 sierpnia) ostrzeżenie drugiego stopnia przez wysokimi temperaturami. Alert obowiązuje od godz. 13.00 w piątek (21 sierpnia) do godz. 18.00 w sobotę (22 sierpnia).

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w najbliższych dniach na Mazowszu słupki rtęci pokażą od 29 do 31 st. C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 19 st. C. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godz. 13.00 w piątek (21 sierpnia) do godz. 18.00 w sobotę (22 sierpnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.


O tym należy pamiętać

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak (źródło: IMGW-PIB)

2020-08-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer