Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kolejny przystanek – Stary Młyn

Stary młyn wodny przy ul. Chylickiej 19 to kolejny punkt wędrówki po Konstancinie-Jeziornie. Jest jedynym tego typu obiektem w naszej gminie, który przetrwał próbę czasu i nie uległ zniszczeniu. Z budynkiem wiąże się tragiczna historia. Szczegółów dowiecie się oglądając nasz materiał wideo. 

Zapraszamy na szósty odcinek naszego cyklu „Poznaj Konstancin-Jeziornę – spacery online z przewodnikiem”. Tym razem z Elżbietą Rydel-Piskorską, instruktorką krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, zawędrowaliśmy na ul. Chylicką. Tutaj pod nr 19 znajduje się nieczynny młyn wodny. 


Mord rodziny

Budynek pochodzi z XVIII w., a zmodernizowany został pod koniec XIX w. Młyn należał kolejno do rodzin m.in: Reglów, Masnych i Kordów. Wiąże się z nim tragiczna historia. W lutym 1922 r. w młynie doszło do strasznego mordu. Podczas nieobecności właściciela bandyci napadli na jego rodzinę i zabili pięć osób. Zbrodnię tę opisał Stefan Żeromski w powieści ,,Przedwiośnie’’, lekko ją ubarwiając. Więcej ciekawostek dowiecie się oglądając nasz materiał wideo. Zapraszamy.


Konkurs

A już na początku przyszłego tygodnia będziemy mieli dla Was konkurs z nagrodami. Zaglądajcie na naszego Facebooka (link otwiera się w nowym oknie).


Wideo

Autor: Patryk Siepsiak

2020-08-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer