Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ostatni spacer – willa Jutrzenka

Za nami wakacje, a przed nami ostatni już spacer online z przewodnikiem. Tym razem wybierzemy się do Skolimowa, gdzie poznamy historię willi Jutrzenka przy ul. Długiej 59. Zapraszamy do oglądania i dziękujemy za towarzyszenie nam przez ostatnie tygodnie.

Zapraszamy na siódmy ostatni odcinek naszego cyklu „Poznaj Konstancin-Jeziornę – spacery online z przewodnikiem”. Tym razem z Elżbietą Rydel-Piskorską, instruktorką krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, zatrzymujemy się przy ul. Długiej 59.


Styl zakopiański

Tutaj znajduje się willa Jutrzenka, dawna jej nazwa to Jerychonka. Budynek jest kolejnym przykładem budownictwa w stylu zakopiańskim. Zbudowano go według projektu Władysława Jabłońskiego w pierwszej dekadzie XX wieku. Willę zamówił prawdopodobnie Samuel Frost. Był on właścicielem salonu meblowego w Warszawie na Nowym Świecie oraz dostawcą mebli dla petersburskiego Ministerstwa Dworu i Zarządu Pałaców Cesarskich, w tym dla zamku Królewskiego w Warszawie. Więcej ciekawostek dowiecie się oglądając nasz materiał wideo. Zapraszamy.


Na YouTube i Facebooku

Wszystkie filmy dostępne są na kanale gminy Konstancin-Jeziorna na YouTube oraz na Facebooku. Zapraszamy do oglądania.


Wideo

Autor: Patryk Siepsiak

2020-09-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer