Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pamięci bohaterów Bitwy Warszawskiej

Konstancin-Jeziorna oddał hołd bohaterom wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. W sobotę (15 sierpnia), w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, władze gminy i harcerze złożyli kwiaty w miejscach pamięci na os. Mirków i w Jeziornie. Dopełnieniem gminnych uroczystości będzie koncert patriotyczny w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury. Zapraszamy w niedzielę (16 sieprnia) o godz. 17.00.

Bitwa Warszawska z 1920 roku zaliczana jest do jednej z decydujących bitew w dziejach świata. Według historyków, miała ona bardzo duże znaczenie dla Europy i Polski, która dzięki odniesionemu zwycięstwu uchroniła swoją niepodległość i przeszkodziła bolszewizmowi w jego ekspansji na zachód.


Kwiaty w hołdzie

W sobotę (15 sierpnia) władze gminy Konstancin-Jeziorna oddały hołd bohaterom wydarzeń sprzed 100 lat. Przed południem wiązanki kwiatów przed krzyżem upamiętniającym rocznicę zwycięstwa oręża polskiego w 1920 r. na os. Mirków oraz na Pomniku Obrońców Ojczyzny w Jeziornie złożyli – w imieniu mieszkańców i samorządu – Ryszard Machałek, zastępca burmistrza gminy, i Anna Borowska, przewodnicząca Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych Rady Miejskiej, którym towarzyszył Sylwester Ropielewski – zastępca komendanta Straży Miejskiej. W obu miejscach nie zabrakło także delegacji z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin.


Koncert patriotyczny

Dopełnieniem gminnych uroczystości będzie niedzielny koncert patriotyczny. 16 sierpnia o godz. 17.00 w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) wystąpi zespół RP Quartet. Wstęp wolny. Zapraszamy.


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2020-08-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer