Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pożar hali na os. Mirków

Ogromny pożar hali magazynowej przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego i gryzącego dymu. Apelujemy do mieszkańców: zamknijcie okna i jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów.

Płonie magazyn z tworzywami sztucznymi na os. Mirków. Na miejscu jest 20 jednostek straży pożarnej. Akcja gaśnicza wciąż jest prowadzona – może potrwać kilka godzin. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego i gryzącego dymu. Apelujemy do mieszkańców: zamknijcie okna i jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów dopóki strażacy nie opanują ognia.

Sytuację na bieżąco monitorują gminne służby. Burmistrz Kazimierz Jańczuk powołał sztab kryzysowy oraz zawiadomił m.in. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie. Na terenie gmin Konstancin-Jeziorna i Piaseczno na bieżąco prowadzone jest badanie jakości powietrza. Wykonuje je specjalistyczna jednostka z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Informacje na bieżąco na naszym Facebooku (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2020-09-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer