Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Poznaj z nami Konstancin-Jeziornę

Już w najbliższą niedzielę (13 września) zapraszamy na Dzień Otwarty Punktu Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie. W willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42 czeka mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będą spacery z przewodnikiem.

Z okazji uruchomienia konstancińskiego Punktu Informacji Turystycznej zapraszamy w najbliższą niedzielę (13 września) w godz. 12.00–16.00 na Dzień Otwarty. W programie wydarzenia sporo atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych mieszkańców gminy. Jedną z nich będą spacery z przewodnikiem:

  • o godz. 12.00 „Słodkim szlakiem” – trasa spaceru związana jest ze znanymi konstancińskimi cukiernikami. Zobaczymy m.in. willę Wedlów – Dworek w lesie; willę Boża Wola, w której wypoczywała rodzina Blikle czy też willę Wersal należącą do Edmunda Gwizdalskiego. Naszym przewodnikiem będzie Elżbieta Rydel-Piskorska. 
  • o godz. 14.00 „Historyczne centrum Konstancina” – razem z Wojciechem Guszkowskim zwiedzimy Park Zdrojowy z tężnią solankową. Ponadto dowiemy się gdzie znajdowała się stacja kolejki wilanowskiej oraz stało popularne Casino Berentowicza.

Spacery ruszają spod willi Kamilin przy ul. J. Piłsudskiego 42. Uwaga! Liczba uczestników spacerów jest ograniczona. Prosimy o potwierdzenie udziału: mailowo (info@visitkonstancin.pl) lub telefoniczne (500 593 685).

Autor: KDK

2020-09-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer