Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rusza informacja turystyczna

Od wtorku (1 września) w Konstancinie-Jeziornie uruchomiony zostanie punkt informacji turystycznej. Mieści się on w odrestaurowanej willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42, nieopodal Parku Zdrojowego.

Od 1 września turyści, kuracjusze oraz mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna i sąsiednich miejscowości w jednym miejscu otrzymają pełną informację turystyczną oraz kulturalną, a także zaopatrzą się m.in. w mapy, przewodniki i foldery promocyjne. Punkt informacji turystycznej mieści się na parterze willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42. Położenie jest niezwykle dogodne – jest to okolica bardzo często odwiedzana przez turystów, bo właśnie tutaj znajduje się największa atrakcja uzdrowiska – Park Zdrojowy z tężnią solankową.


Od wtorku do niedzieli

Punkt będzie czynny od wtorku do piątku w godz. 10.00–18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00–16.00. – Punkt informacji turystycznej idealnie wpisuje się w wizję działania Konstancińskiego Domu Kultury – mówi Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektorka KDK, który prowadzi również placówki muzealne – W willi Świt znajduje się muzeum poświęcone Stefanowi Żeromskiemu i jego rodzinie, w willi Kamilin umieścimy stałą wystawę o Konstancinie, a już niedługo w dawnym Domu Ludowym na os. Mirków otworzymy Muzeum Wycinanki Polskiej, co niewątpliwie przełoży się na większy ruch turystyczny.


Wkrótce pamiątki 

W przyszłości w punkcie będzie można kupić gadżety i pamiątki związane z Konstancinem-Jeziorną. – Chcemy świadczyć kompleksową pomoc mieszkańcom, turystom i kuracjuszom odwiedzającym nasz region, dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkie firmy i instytucje szeroko rozumianej branży turystycznej, gastronomicznej, hotelarskiej i rekreacyjnej z całego powiatu piaseczyńskiego – zachęca Aleksandra Rawska z konstancińskiego punktu informacji turystycznej.
Warto też odwiedzić stronę internetową: visitkonstancin.pl.


Dzień Otwarty

A już 13 września (niedziela) Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Dzień Otwarty IT. W programie m.in. piesze bezpłatne wycieczki z przewodnikami, a także różne atrakcje dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą punkt.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-08-31

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer