Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Sanepid skontrolował targowisko

1 mandat, 2 pouczenia i 1 wniosek o ukaranie do sądu – to wyniki kontroli piaseczyńskiego sanepidu na prywatnym targowisku przy al. Wojska Polskiego w Konstancinie-Jeziornie. Inspektorzy, w asyście policji i straży miejskiej, sprawdzali m.in. przestrzeganie zasad antycovidowych.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piasecznie, policjanci z miejscowego komisariatu oraz strażnicy miejscy na konstancińskim targowisku pojawili się w środę (26 sierpnia). Inspektorzy sprawdzali m.in. przestrzeganie zasad antycovidowych przez handlujących, ale nie tylko. Pod lupę zostały wzięte także warunki obrotu żywnością oraz sanitarno-higieniczne panujące na stoiskach.

Jest trochę do poprawy. Nieprawidłowe przechowywanie mięsa i wędlin czy brak masek ochronnych u sprzedawców – to niektóre z uchybień stwierdzonych przez kontrolerów. Efekt wizyty sanepidu na konstancińskim targowisku to 1 mandat, 2 pouczenia i 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-08-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer