Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Seniorze zaszczep się przeciwko grypie

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna pomiędzy 55. a 75. rokiem życia, mogą się zaszczepić za darmo przeciwko grypie. Akcję organizuje i finansuje samorząd.

Niebezpieczna choroba

Grypa to choroba wirusowa, zakaźna. Przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, np. podczas kichania. Objawy występują nagle i łatwo je pomylić z przeziębieniem. Nie można ich jednak bagatelizować, bo powikłania po chorobie są naprawdę groźne i dotykają m.in. układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego. 

Szczepienia skierowane do seniorów

Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Dlatego też to właśnie osoby z tej grupy wiekowej powinny poddać się szczepieniom. Dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 55, a nie skończyli 75. roku życia, są całkowicie za darmo. 

Przychodnia realizująca program

W tym roku realizatorem gminnego programu szczepień profilaktycznych przeciw grypie jest Przychodnia Konstancin. Wszystkich chętnych, po wcześniejszej rejestracji (pod nr. tel.: 666 079 426, 666 079 433) zapraszamy do przychodni przy ul. Warszawskiej 22. Akcja wystartowała początkiem września i potrwa do wyczerpania zapasu szczepionek, ale nie później niż do 15 grudnia 2020 r.

Autor: Magdalena Misiewicz

2020-09-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer