Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Spacer online – tu bywał marszałek Piłsudski

Zapraszamy na kolejny spacer po Konstancinie-Jeziornie. Tym razem, z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zaglądamy do willi przy ul. Parkowej. To w niej mieszkał Henryk Maria Krok-Paszkowski, generał brygady Wojska Polskiego, a także bywał marszałek Józef Piłsudski.

To już czwarty wakacyjny spacer z przewodnikiem po Konstancinie-Jeziornie. W tym tygodniu, przy okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, razem z Elżbietą Rydel-Piskorską, instruktorką krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego , zaglądamy do willi przy ul. Parkowej (na prośbę obecnych właścicieli nie podajemy dokładnego adresu).

To w tym niewielkim budynku mieszkał z rodziną Henryk Maria Krok-Paszkowski, generał brygady Wojska Polskiego, a częstym gościem był sam marszałek Józef Piłsudski z żoną. Więcej szczegółów dowiecie się, oglądając poniższy materiał. Zapraszamy.

Spacery online po Konstancinie-Jeziornie to propozycja Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej magistratu. W każdy piątek na oficjalnym kanale gminy Konstancin-Jeziorna w serwisie YouTube oraz na naszej stronie internetowej publikujemy materiał wideo prezentujący mniej lub bardziej znane konstancińskie domy i wille. Poznajemy ich historię i dawnych mieszkańców.


Autor: Patryk Siepsiak

2020-08-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer