Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Więcej za wymianę starego kopciucha

Nawet 8 tys. zł dotacji można otrzymać na wymianę pieca węglowego na nowy, ekologiczny. Wystarczy złożyć wniosek do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Zobacz, jakie zmiany obowiązują od 25 sierpnia 2020 r.

We wtorek (25 sierpnia) weszła w życie uchwała nr 254/VIII/18/2020 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna zmieniająca zasady przyznawania dotacji na modernizację systemów grzewczych (Dz. Urz. Woj. Maz. z 11 sierpnia 2020 r., poz. 8498). Według nowych zasad dotację można otrzymać na wymianę dotychczasowego źródła ciepła zasilanego węglem i drewnem na nowe w postaci pieców – gazowych, olejowych, elektrycznych oraz pomp ciepła.


Wyższa dotacja

Od 25 sierpnia 2020 r. wzrosła też kwota wsparcia i teraz wynosi ona do 75 proc. wartości nowego urządzenia grzewczego, ale nie więcej niż 8 tys. zł, wcześniej było to 4 tys. zł. Konstanciński magistrat nabór wniosków prowadzi w trybie ciągłym. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy (pok. nr 10) lub pod nr. tel.: 22 484 24 24.


Uchwała antysmogowa

Przypominamy, że od ponad dwóch lat na Mazowszu obowiązuje tzw. uchwała antysmogowa, która zakazuje m.in. spalania w kotłach, piecach lub kominkach najgorszymi jakościowo paliwami stałymi, m.in.: węglem brunatnym, mułem i miałem węglowym. Ponadto w dokumencie wskazano rodzaje pieców grzewczych, które mogą być używane w gospodarstwach domowych lub które w najbliższym czasie powinny zostać wymienione, np. kotły pozaklasowe (niespełniające wymagań dla klas 3, 4 i 5 wg normy PN-EN 303-5;2012) na węgiel lub drewno mogą być eksploatowane do końca przyszłego roku.


Do pobrania

Autor: PWZ

2020-08-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer