Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wsparcie na zakup nowoczesnego sprzętu

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie nawiązała partnerską współpracę z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A. W ramach dobrosąsiedzkiej pomocy druhowie dostali wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczego.

PSE prowadzi drugą już edycję programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, w ramach którego inicjatywy służące lokalnym społecznościom mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł. Do programu zaproszono ponad 70 gmin z 8 województw. Z gminy Konstancin-Jeziorna wsparcie otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Bielawie. Jej druhom udało się pozyskać pomoc finansową na zakup poduszek pneumatycznych. Dzięki temu jednostka może sprawniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy.


Bogaty zestaw

W skład zestawu, zakupionego pod koniec lipca, wchodzą poduszki pneumatyczne o sile podnoszenia 12 i 16 ton, a także niezbędne urządzenia umożliwiające sterowanie sprzętem, w tym reduktor ciśnienia, złącza do butli i sterownik. – Zestaw będzie nam służył głównie podczas działań związanych z ratownictwem technicznym – wyjaśnia Mateusz Siudziński, prezes OSP Bielawa. – Dzięki tym poduszkom możliwe będzie stworzenie przestrzeni, tak żeby w czasie prowadzonych działań można było używać innych urządzeń. 

Jest to niezwykle ważne w przypadku na przykład wypadków komunikacyjnych, ale i katastrof budowlanych. – Poduszki pneumatyczne zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo ratownikom i poszkodowanym, a także przyspieszają akcję ratowniczą – dodaje Mateusz Siudziński.


Udana współpraca

Współpraca jednostki OSP w Bielawie z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A. miała miejsce również w 2014 r., kiedy to PSE, jako jeden ze sponsorów, przekazało pieniądze na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Nowoczesna Scania trafiła do Bielawy również dzięki środkom finansowym z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna.

Galeria zdjęć

Fot.: OSP Bielawa, raport.pse.pl

Autor: Patryk Siepsiak

2020-08-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer