Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Złożono kwiaty i zapalono znicze

Konstancin-Jeziorna pamięta! We wtorek (1 września), w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, władze i mieszkańcy gminy upamiętnili ofiary i bohaterów największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

Uroczystość odbyła się tradycyjnie przy kwaterze żołnierzy poległych za ojczyznę w 1939 r. na cmentarzu parafialnym w Skolimowie, przed którą wartę honorową pełnili harcerze oraz strażnicy miejskiej. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, miała ona skromniejszy i symboliczny charakter. Zrezygnowano m.in. z plenerowej mszy św. O godz. 16.00 władze samorządowe, przedstawiciele kombatantów i kół seniora, harcerze oraz mieszkańcy gminy złożyli na nagrobku kwiaty i zapalili znicze. Podczas uroczystości głos zabrał Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna, który mówił o bohaterskich obrońcach ojczyzny i ofiarach II wojny światowej: „aby się to już nigdy nie powtórzyło”.


Galeria zdjęć

Autor: Mieczysław Matraszek

2020-09-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer