Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstancin-Jeziorna wśród liderów rozwoju

Konstancin-Jeziorna został laureatem dorocznego Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Znaleźliśmy się w gronie pięciu gmin miejsko-wiejskich najdynamiczniej zwiększających liczbę podmiotów gospodarczych w latach 2003–2018.


W ścisłej czołówce

Autorem XVII. edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego jest Politechnika Warszawska, a przygotowywany jest corocznie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka. Ranking, uwzględniający wszystkie miasta i gminy w Polsce, powstaje w oparciu o 16 wskaźników, których źródłem są dane Głównego Urzędu Statystycznego. Pod uwagę brane są trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Konstancin-Jeziorna znalazł się w ścisłej czołówce gmin miejsko-wiejskich najdynamiczniej zwiększających liczbę podmiotów gospodarczych w latach 2003–2018, udowadniając, że należy do grona samorządów najszybciej rozwijających się w Polsce.


Wyniki rankingu

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone 21 stycznia podczas konferencji pt. „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego”, która odbędzie się w Sejmie RP. Jej organizatorami są: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska".

Autor: Patryk Siepsiak

2020-01-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer