Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nominowani w plebiscycie Osobowość roku

Dziennik „Polska Times” przyzna tytuły „Osobowość roku 2019”. Wśród nominowanych są m.in. Edyta Markiewicz-Brzozowska – dyrektorka Konstancińskiego Domu Kultury,  Bożena Wierzbicka radna miejska, Celina Łuszczyńska – zastępczyni przewodniczącej Rady Seniorów oraz inne osoby związane z gminą Konstancin-Jeziorna. O tym, kto otrzyma wyróżnienia, zdecydują głosy mieszkańców regionu.


Nominacje kapituły

Tytuły „Osobowość roku 2019” w województwie mazowieckim zostaną przyznane po raz pierwszy. Właśnie w ten sposób dziennik „Polska Times” chce docenić osoby, które w minionym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, osiągały sukcesy, pomagały innym czy wykazały się kreatywnością i talentem. Kandydatów do wyróżnienia nominowała kapituła pod przewodnictwem Pawła Siennickiego, redaktora naczelnego „Polski Times”. Osobowości roku zostaną wybrane w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.


Laureaci z Mazowsza

W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Warszawie, Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Radomiu oraz w każdym powiecie województwa mazowieckiego, a w kategorii Nauka – tylko w skali całego województwa. Laureaci z Mazowsza będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019.


Nominowani z Konstancina-Jeziorny

W powiecie piaseczyńskim wśród nominowanych są osoby związane z gminą Konstancin-Jeziorna. Szansę na prestiżowy tytuł mają:

  • w kategorii Kultura –  Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektorka Konstancińskiego Domu Kultury  (nominacja za wszechstronność, zaangażowanie oraz wizję tego co chce osiągnąć, którą miała już w momencie obejmowania swojego stanowiska, kilkanaście lat temu) i Krzysztof Skonieczny, jeden z założycieli Polsko-Francuskiego Centrum Kultury Kropka (za otwarcie Centrum Kultury Kropka);
  • w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna – Celina Łuszczyńska, zastępczyni przewodniczącej Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna (za działania na rzecz integracji mieszkańców i gminy) i Magdalena Ołdakowska, nauczycielka biologii, chemii i przyrody w No Bell Education Centre (za organizację akcji „Szpik pozwala ujść z życiem!");
  • w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność lokalna – Joanna Żurowska, społeczniczka i współzałożycielka Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina (za zaangażowanie w walkę o zabytki i przyrodę Konstancina-Jeziorny), Marzena Kurchan, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 (za koordynowanie w szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom”) i Bożena Wierzbicka, radna miejska (za aktywne działania na rzecz lokalnej społeczności i włączanie się w akcje społeczne);
  • w kategorii Biznes – Grażyna Leśniak, właścicielka firmy „Fanaberie” z Cieciszewa (za urzeckie potrawy, za które otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”) i Dariusz Ślifirski, właściciel „Tęczowej Pasieki” w Cieciszewie (za wyroby, które zostały docenione w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów – miód nawłociowy z pasieki pana Dariusza został uznany za najlepszy produkt lokalny).


Głosowanie

Ale powyższa lista nie jest zamknięta. Wciąż jeszcze można zgłosić swoją propozycję nominacji. O tym, kto otrzyma prestiżowe wyróżnienia, zdecydują mieszkańcy regionu. Głosować można na dwa sposoby, zarówno poprzez SMS, jak i przez internet, do 12 lutego br. do godz. 21.00. Szczegóły na stronie internetowej: www.polskatimes.pl.


Nagrody dla laureatów

Laureaci z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają:

  • tytuł Osobowość Roku 2019 miasta lub powiatu;
  • statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytułu;
  • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2019;
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-01-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer