Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

O bezpieczeństwie w ratuszu

O bezpieczeństwie na terenie miasta i gminy rozmawiano w miniony czwartek (23 stycznia) w konstancińskim magistracie. W debacie społecznej wzięli udział mieszkańcy, samorządowcy, policjanci i strażnicy miejscy. Był czas na wymianę opinii i dyskusję.


Razem bezpieczniej

Organizatorem cyklu debat społecznych, w ramach programu „Razem bezpieczniej”, jest Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie. Pierwsza z serii odbyła się w Nowej Iwicznej w gminie Lesznowola. Na kolejną funkcjonariusze zaprosili mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. Gospodarzem spotkania, które odbyło się w miniony czwartek (23 stycznia) w ratuszu był burmistrz Kazimierz Jańczuk. W debacie uczestniczyli także m.in. zastępcy komendantów: Powiatowego Policji w Piasecznie – kom. Janusz Ołdak, Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie – nadkom. Marek Kruszewski i Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie – Sylwester Ropielewski.


Ważne tematy

Mieszkańcy mieli okazję wyrazić swoją opinię na temat poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy, działania Policji i innych służb. Zaniepokojeni poruszyli też sprawę licznych włamań do domów jednorodzinnych, do których od kilku miesięcy dochodzi w powiecie piaseczyńskim. Uczestnicy spotkania usłyszeli zapewnienie, że trwają czynności zmierzające do ustalenia i wykrycia sprawców. Jednak na razie nikt nie został zatrzymany i nikt nie usłyszał zarzutów. Funkcjonariusze ostrzegali także przed oszustami działającymi metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. A także jak zachować się wobec osób chcących uzyskać na przykład nasze dane osobowe. Padła też deklaracja wzmocnienia, dla poprawy bezpieczeństwa, patroli prewencyjnych. Na spotkaniu podkreślano również, że ściślejsza współpraca pomiędzy mieszkańcami a Policją i Strażą Miejską, odgrywa dużą rolę w zapobieganiu przestępczości.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-01-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer