Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Orkiestra zagrała rekordowo!

Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna hojnie wsparli akcję. Z ulicznej kwesty i licytacji zebrano łącznie ponad 90 tysięcy złotych. To rekord, bo tak dużej sumy w naszej gminie jeszcze nie było. Dziękujemy!


Dla dzieciaków

W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W minioną niedzielę (12 stycznia) na terenie całej Polski i poza jej granicami prowadzone były zbiórki pieniędzy na zakup aparatury ratującej zdrowie i życie dzieciaków. 


Liczne atrakcje

W akcji uczestniczyła także gmina Konstancin-Jeziorna. Na ulicach miasta kwestowało 90 wolontariuszy, którzy z uśmiechem i dużym zaangażowaniem zachęcali mieszkańców do otwierania serc i portfeli. Zbiórce do puszek towarzyszyły liczne atrakcje, wśród których były m.in.: turniej tenisa stołowego w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, maratony fitness i zumby, a także pokaz aut, motocykli i rowerów przy Centrum Handlowym „Stara Papiernia”. Przez cały dzień można było także korzystać za darmo z miejskiego lodowiska. W Konstancińskim Domu Kultury czekały warsztaty, m.in. kaligrafii, i animacje dla dzieci, spotkania z wizażystką oraz stylistą włosów, bród i wąsów. Podczas koncertu finałowego w sali widowiskowej zaprezentowali się: zespoły Chrząszcze i Gąszcze, WOŚP Unplugged, Konstanciński Chór Kameralny, Chór Rodziców No Bell, Reagguy, Hamski Bruk i BCA Flash. Natomiast pokazy taneczne przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy i Grupa ER-nesta. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli Robert Osama i Patrycja Modlińska. W przerwach między występami prowadzone były licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP. Największe zainteresowanie publiczności wzbudzili m.in. koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego, którą wylicytowano za 2,5 tys. zł i wielkie pluszowe serce – nowy właściciel dał ze nie 1,5 tys. zł. Całodniową imprezę zakończyło „Światełko do nieba”. W tym roku zamiast pokazu fajerwerków przygotowano ognisty pokaz w wykonaniu grupy APostFire. 


Hojne serca

Mieszkańcy gminy po raz kolejny pokazali, że mają hojne serca, dzięki czemu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała rekordowo. W Konstancinie-Jeziornie zebrano łącznie 90 510,99 zł, to o ponad 31 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Ale to jeszcze nie koniec. Jak informuje Daria Michalska, szefowa konstancińskiego sztabu WOŚP, ta kwota może jeszcze wzrosnąć, wciąż bowiem trwa podliczanie aukcji i licytacji. Ostateczną sumę poznamy najprawdopodobniej we wtorek (14 stycznia).   


Organizatorzy i partnerzy 

Organizatorami gminnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli: sztab WOŚP w Konstancinie-Jeziornie, Konstanciński Dom Kultury, Gmina Konstancin-Jeziorna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji; współorganizatorem – Krąg Instruktorski Uroczysko Konstancin – Hufiec ZHP Piaseczno, a partnerami: Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy, Gospoda Zalewajka, C.H. Stara Papiernia, piekarnia Leszka Jaskulskiego, siłownia i fitness FitForAll, salon fryzjerski My Jesteśmy Inni, APostFire i Exotic Car Club.   


Galeria zdjęć

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z konstancińskiego finału WOŚP autorstwa Andrzeja Piętki.

Autor: Patryk Siepsiak     

2020-01-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer