Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Przyznano Odznaki Honorowe Powiatu

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego oraz Maria Mioduszewska, mieszkanka Konstancina-Jeziorny i była radna powiatowa, znaleźli się w gronie wyróżnionych Odznaką Honorową Powiatu Piaseczyńskiego. Serdecznie gratulujemy.


Rada powiatu decydowała 

Odznaka jest przyznawana za szczególne zasługi obywatelskie mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego oraz instytucjom działającym na jego terenie w czterech kategoriach: samorządowej, społecznej, edukacyjno-kulturalnej i gospodarczej. Wnioski o jej nadanie opiniuje kolegium honorowe. O tym, kto tym razem otrzyma odznakę zadecydowała 19 grudnia Rada Powiatu Piaseczyńskiego. 


Odznaka dla naszych

W gronie trzynastu wyróżnionych znalazły się też osoby związane z gminą Konstancin-Jeziorna. Są to Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego, o odznaczenie którego wnioskował Konstanciński Dom Kultury, oraz konstancinianka Maria Mioduszewska, wieloletnia radna powiatu piaseczyńskiego. W tym przypadku z wnioskiem o nadanie odznaki wystąpił Włodzimierz Rasiński, przewodniczący rady powiatu. 


Za działalność edukacyjno-kulturalną

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina zostało wyróżnione za działalność społeczną i edukacyjno-kulturalną. Jego członkowie w 2018 r. obchodzili 30-lecie działalności. Towarzystwo ma na swoim koncie wiele działań, m.in. wnioskowało i brało aktywny udział w objęciu ochroną konserwatorską wielu zabytkowych obiektów i willi konstancińskich, w 1990 r. zainicjowało i zorganizowało obchody Dni Konstancina. Obecnie TMPiZ organizuje spotkania poświęcone historii Konstancina-Jeziorny, dawnym rodom konstancińskim, ludziom kultury i służby zdrowia. Od 12 lat jest aktywnym współorganizatorem Festiwalu Otwarte Ogrody, a za swoją działalność otrzymało wiele wyróżnień i odznaczeń. Medale zostaną wręczone podczas uroczystej gali, której termin nie został jeszcze wyznaczony. 


Za działalność społeczną

Z kolei Marię Mioduszewską uhonorowano za działalność społeczną. Mieszkanka Konstancina-Jeziorny przez pięć kadencji pełniła funkcję radnej Rady Powiatu Piaseczyńskiego, a także wieloletniej przewodniczącej tejże rady, działając z ogromnym zaangażowaniem na rzecz mieszkańców powiatu. Przez wiele lat związana była także z Państwowym Przedsiębiorstwem „Uzdrowisko Konstancin”. Była też społecznym doradcą  do spraw uzdrowisk w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej oraz członkiem zespołu przygotowującego ustawę o gminach uzdrowiskowych, uzdrowiskach i lecznictwie uzdrowiskowym. Jest członkiem Akcji Katolickiej. Została wyróżniona Odznaką za Zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-01-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer