Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wprowadzono 1. stopień alarmowy

Od czwartku (23 stycznia) w całej Polsce będzie obowiązywał 1. stopień alarmowy (ALFA i ALFA-CRP). Ma to związek z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, które odbędą się 27 stycznia.


Zarządzenie

Decyzję o wprowadzeniu 1. stopnia alarmowego (ALFA i ALFA-CRP) na terenie całego kraju, a także 2. stopnia alarmowego (BRAVO) w województwie małopolskim podjął premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z jego zarządzeniem alert będzie obowiązywał od czwartku 23 stycznia br. (od godz. 00.01) do środy 29 stycznia br. (do godz. 23.59).


Charakter prewencyjny

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wprowadzenie stopni alarmowych ma charakter jedynie prewencyjny. Pierwszy stopień, w czterostopniowej skali, dotyczy przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia. Z kolei stopień ALFA-CRP dotyczy zagrożeń w cyberprzestrzeni.


75. rocznica

A to wszystko ma związek z organizacją  uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, które odbędą się 27 stycznia. Udział w obchodach potwierdziło 51 delegacji państwowych i reprezentujących organizacje międzynarodowe.

Autor: Patryk Siepsiak (info – RCB)

2020-01-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer