Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gmina promowała się na zamku w Czersku

Gmina Konstancin-Jeziorna promowała się podczas pikniku „Nadwiślańskie Urzecze”, który w minioną niedzielę (20 września) odbył się w murach Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Stoisko przygotowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zaprosił w tym roku w podróż po nadwiślańskim Urzeczu. W minioną niedzielę (20 września) działo się na Zamku Książąt Mazowieckich w pobliskim Czersku.


Występy i degustacja

Imprezę zainaugurował hejnał z wieży bramnej. Później na scenie wystąpiły znane i lubiane zespoły z Urzecza, w tym m.in. nasze Łurzycanki czy Granda na Urzeczu. Były też m.in. stoiska producentów regionalnych i rzemieślników oraz degustacja urzeckich potraw – siuforka, sytochy i barszczu chrzanowo-buraczanego. Podczas imprezy wręczono również podziękowania dla samorządów oraz osób działających na rzecz Urzecza, a na finał wystąpiła mieszkanka naszej gminy – Ola Dzierżawska z zespołem Ciepłe Popołudnie.


Mapy i gadżety

Na zamku w Czersku oczywiście nie mogło zabraknąć Konstancina-Jeziorny. Na gminnym stoisku promocyjnym czekało sporo atrakcji. Pracownicy Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej konstancińskiego magistratu zachęcali turystów do odwiedzenia jedynego uzdrowiska na Mazowszu, rozdawali mapy, foldery i przewodniki turystyczne. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z nagrodami. Ponadto każdy mógł wybić pamiątkową monetę, otrzymać gadżet promocyjny i poczęstować się konstancińską krówką.


Galeria zdjęć

fot. Andrzej Piętka, Patryk Siepsiak

Autor: Patryk Siepsiak

2020-09-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer