Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Maraton rowerowy przejechał przez gminę

Aż 650 zawodników wystartowało w dziewiątym etapie tegorocznego wyścigu rowerowego LOTTO Poland Bike Marathon, który w minioną sobotę (19 września), już po raz siódmy w historii gościł w Konstancinie-Jeziornie. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja.

Podwarszawski Konstancin-Jeziorna ponownie gościł amatorów jazdy na rowerach górskich. LOTTO Poland Bike Marathon, cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa, już po raz siódmy zawitał do jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Kolarskie wyścigi przebiegały tradycyjnie  ulicami miasta i ścieżkami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. W tym roku frekwencja była naprawdę imponująca. Tym razem na starcie stawiło się aż 650 zawodników.


Max, Mini i Fan

Cykliści rywalizowali na trzech dystansach. Trasę Max (48 km) najszybciej pokonał Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), przed Pawłem Arciszewskim (WKSG Poznań) i Łukaszem Góralewskim (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Wołos (Enea KS Energia Kozienice), wyprzedzając Krystynę Żyżyńską-Galeńską (Wieliszew Heron Team) i Halinę Grabarczyk (Warszawa).

Na trasie Mini (32 km) wygrał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Małgorzata Krawczyk (WKSG Poznań), która zdetronizowała Magdalenę Sobczak (Wieliszew Heron Team) i Julitę Tomaszewską (Timbud Team).

Z kolei uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie Fan (8 km). Wśród chłopców numerem jeden był Fryderyk Węgrzyn (V-MAX Mińsk Mazowiecki). Na drugim stopniu podium stanął Jakub Brutkowski (UKK Huragan Wołomin), a na trzecim – Mateusz Zieliński (GKK Opty Mazowsze). W gronie dziewcząt zwyciężyła Julia Gajewska (UKK Huragan Wołomin), przed Marią Orszulak (GKK Opty Mazowsze) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). A w MiniCrossie, na terenie kolarskiego miasteczka, ścigały się dzieci w wieku 2–4 i 5–6 lat.


Klasyfikacja drużynowa

W klasyfikacji drużynowej Open Team triumfował KK Catena Wyszków, przed ANG Spółdzielnia MTB i Enea KS Energia Kozienice, a w punktacji MiniTeam wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, wyprzedzając Wieliszew Heron Team i ANG Spółdzielnia MTB. W młodzieżowej klasyfikacji Fan Team najlepszy był UKK Huragan Wołomin, przed GKK Opty Mazowsze i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Surdykowie.


Mistrzostwa Polski niesłyszących

Podczas LOTTO Poland Bike Marathon odbyły się również Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Maratonie MTB. To efekt współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Po mistrzowskie tytuły sięgnęli Paweł Arciszewski i Małgorzata Krawczyk (oboje z Wielkopolskiego Klubu Sportowego Głuchych Poznań). – To były perfekcyjnie zorganizowane zawody – mówił podczas mistrzowskiej dekoracji Marcin Makowski, trener kadry narodowej PZSN. – Liderzy reprezentacji Polski pokazali się ze znakomitej strony. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy tu wystartować, to była wielka przyjemność. 


Współpraca

LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie-Jeziornie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę (27 września) w Otwocku. 

Więcej na: www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon.


Galeria zdjęć

Autor: PWZ

2020-09-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer