Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Trwa głosowanie! Do wygrania maszt i flaga

Trwa ogólnopolska akcja „Pod biało-czerwoną”. W jej ramach gmina, która uzbiera 500 głosów, otrzyma maszt z flagą Polski. Jego zakup i montaż sfinansuje kancelaria premiera. Głosowanie trwa do 11 listopada.

„Pod biało-czerwoną” to ogólnopolski projekt organizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji. Zakłada on sfinansowanie zakupu masztów i flag dla każdej gminy w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu (na gminę przypada 1 masz i 1 flaga). Wystarczy zebrać regulaminową liczbę głosów poparcia.


Pół tysiąca głosów

W przypadku Konstancina-Jeziorny wygraną zapewni minimum 500 głosów – takie są warunki dla gmin z liczbą mieszkańców od 20 do 100 tys. Jeśli zagłosuje odpowiednia liczba osób to masz i flaga trafią do sołectwa Piaski, które wyszło z inicjatywą udziału w akcji.


Głosowanie online

Głos poparcia oddajemy przez internet. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie). Formularz jest bardzo krótki: musimy w nim podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz wskazać gminę, która ma otrzymać masz z flagą – tutaj wybieramy gminę miejsko-wiejską Konstancin-Jeziorna. I to wszystko. Wszystkie ręce na pokład, bo czasu jest coraz mniej. Głosowanie trwa do 11 listopada.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-09-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer