Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wystawa malarstwa Witolda-K

Witold-K, pierwszy polski artysta z retrospektywą w słynnym Sotheby’s w Amsterdamie, już wkrótce zaprezentuje swoje najnowsze prace w galerii Hugonówki. Większość z nich powstała w pracowni artysty w Konstancinie-Jeziornie. Wystawa będzie dostępna od 27 września do 29 listopada 2020 r.

Wystawa pn. „Od człowieka do czarnej otchłani” pokaże drogę Witolda-K, od znanych już postaci ludzkich, zmierzających w nieznanym kierunku, do próby dotknięcia absolutu, zadania pytania „co jest po drugiej stronie wszystkiego?”. 


Po raz pierwszy

Ekspozycja 50 płócien obejmie najnowsze, nigdy dotąd nieprezentowane publicznie, obrazy z cyklu black holes i obrazy będące kontynuacją serii samotność zestawione z najwcześniejszymi pracami artysty, głównie ze słynnego cyklu people. Wystawa będzie dostępna od 27 września do 29 listopada 2020 r. 


O artyście

Witold Kaczanowski, znany na świecie jako Witold-K, ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych pod kierunkiem tak wybitnych twórców, jak Henryk Tomaszewski i Wojciech Fangor. Jego bogata twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, rzeźbę, fotografię, murale oraz projekty scenograficzne i plakaty. Jak mówił o sztuce Witolda-K słynny pianista Artur Rubinstein: „Skradł bogom płomień ognia”. Tworzył w Paryżu i Stanach Zjednoczonych. Jego prace, które znajdują się w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych na całym świecie, prezentowane były na ponad 70 wystawach, w tym 40 indywidualnych, m.in. w Otis Art Institute w Los Angeles, galerii Simpliciano w Mediolanie, Sotheby’s – najstarszym domu aukcyjnym na świecie w Amsterdamie.


Autor: KDK

2020-09-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer