Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Burmistrz apeluje o udział w spisie

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna do udziału w nim zachęca burmistrz Kazimierz Jańczuk. – To nasz obowiązek i wspólna odpowiedzialność – podkreśla włodarz.

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest on obowiązkowy i dotyczy każdej osoby mieszkającej także w naszej gminie. O udział w spisie powszechnym apeluje burmistrz Kazimierz Jańczuk w liście skierowanym do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.


Szanowni Państwo,

od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie.

Mając świadomość powagi obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, podczas której na pierwszym miejscu jest troska o zdrowie, dołożono wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego z osobami z zewnątrz.

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy poprzez aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77, gdzie czeka specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem i przeszkolony pracownik naszego urzędu. Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych w późniejszym terminie i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym (nr tel. 22 484 23 10, e-mail: urzad@konstancinjeziorna.pl). Więcej informacji znajdą Państwo na stronie spis.gov.pl.

Przypominając o wspólnej odpowiedzialności za gminę Konstancin-Jeziorna, apeluję o udział w spisie powszechnym 2021. 


Do pobrania

Autor: PWZ

2021-04-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer