Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstanciński Rower Miejski wraca na ulice

Konstanciński Rower Miejski rozpoczyna nowy sezon. Wypożyczalnia ruszy w najbliższą sobotę (1 maja), tak aby mieszkańcy mogli spędzić nadchodzący długi weekend na sportowo. Na 6 stacjach dostępnych będzie 70 rowerów. W dniu startu system nie będzie kompatybilny z tymi działającymi w innych miastach, ale to się ma wkrótce zmienić.

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Za system nadal odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, z którą gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na jego obsługę w 2021 r. Wypożyczalnia startuje o północy z piątku (30 kwietnia) na sobotę (1 maja).


70 rowerów

W tym roku ponownie będzie można korzystać z 70 rowerów, w tym 10 dziecięcych. Jednoślady dostępne będą na sześciu stacjach: Klarysew, Mirków, Stary Ratusz, Grapa, Park Zdrojowy (także rowerki dla dzieci) i Skolimów, czyli w lokalizacjach, w których znajdowały się w poprzednich sezonach. Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie korzystając ze strony internetowej konstancinskirower.pl (link otwiera się w nowym oknie) lub aplikacji mobilnej Nextbike. Trzeba też zasilić konto kwotą minimum 10 zł, która jest niezbędna do wypożyczenia roweru.


Cennik wypożyczeń

Rowery wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji rowerowej. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami – wpisać numer telefonu, PIN oraz numer wypożyczanego roweru. Wypożyczając poprzez aplikację musimy zeskanować kod QR wypożyczanego roweru. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 3 zł, trzecią – 5 zł, a za każdą następną po 7 zł.


Bezpieczeństwo

Tegoroczny sezon rowerowy może nas wszystkich pozytywnie zaskoczyć! Po wielu tygodniach spędzonych głównie w mieszkaniach, starając się ograniczać kontakty społeczne, wyczekiwaliśmy na pierwsze słoneczne dni – wielu z nas już planuje trasy rowerowe, szuka miejsc na spacery i pikniki. Zespół Nextbike Polska będzie bacznie się temu przyglądał i dbał o bezpieczeństwo. Rowery, tak jak w zeszłym roku, będą dezynfekowane przy każdej kontroli i podczas prac serwisowych. Pamiętajmy, że rower jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu miejskiego – z dala od tłumu i z dala od pandemii.


Ważna informacja

Ważne! KRM na początku sezonu nie będzie kompatybilny z systemami funkcjonującymi w innych miastach – trwają prace, aby wkrótce taką możliwość ponownie udostępnić. Dalej można podróżować międzymiastowo, jednak zwrot roweru musi mieć miejsce na stacji w danym systemie, do którego należy rower, czyli wypożyczając jednoślad w Konstancinie-Jeziornie musimy go w tym mieście zwrócić. – Mamy nadzieję, że wkrótce udostępnimy możliwość oddawania rowerów również w innych miastach, np. Warszawie – informuje Nextbike Polska. O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco. 


Do 30 września

Konstanciński Rower Miejski został uruchomiony w 2014 r. i liczy już łącznie blisko 3,4 tys. użytkowników. Od początku powstania systemu jednoślady były wypożyczane ponad 55 tys. razy. W tym sezonie rowery można wypożyczać do 30 września.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-04-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer