Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zostały przedłużone. Do 18 kwietnia zamknięte pozostają m.in. żłobki i przedszkola, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane.

To było do przewidzenia. Minister zdrowia poinformował w środę (7 kwietnia) o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Do 18 kwietnia zamknięte mają pozostać m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. Oto szczegóły.


Handel

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane (o powierzchni pow. 2 000 m kw.) – zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni.

W placówkach handlowych, na targu lub na poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw.,
  • 1 osoba na 20 m kw. – w sklepach powyżej 100 m kw.


Kult religijny

W miejscach kultu religijnego obowiązują limity – 1 osoba na 20 m kw. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.


Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Zakaz działalności obejmuje także salony – fryzjerskie, urody i kosmetyczne oraz solaria. 


Żłobki i przedszkola

Nieczynne pozostają także żłobki i przedszkola. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).  


Sport – tylko zawodowy

Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny i sauny.


Edukacja

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.


Hotele i gastronomia

Obiekty noclegowe – zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy). Zamknięte są także restauracje – sprzedaż tylko na wynos lub z dowozem.


Kultura

Zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.


Więcej informacji

Aktualne informacje i zalecenia można śledzić na stronie: www.gov.pl/koronawirus (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2021-04-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer