Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Obostrzenia przedłużone z wyjątkami

Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zostały przedłużone, ale są wyjątki. Do 25 kwietnia zamknięte pozostają m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. W poniedziałek (19 kwietnia) otwarte natomiast zostaną żłobki i przedszkola.

Oto zasady bezpieczeństwa obowiązujące od najbliższego poniedziałku (19 kwietnia).


Handel

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane (o powierzchni pow. 2 000 m kw.) – zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni.

W placówkach handlowych, na targu lub na poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw.,
  • 1 osoba na 20 m kw. – w sklepach powyżej 100 m kw.


Kult religijny

W miejscach kultu religijnego obowiązują limity – 1 osoba na 20 m kw. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.


Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Zakaz działalności obejmuje także salony – fryzjerskie, urody i kosmetyczne oraz solaria. 


Żłobki i przedszkola

Czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.  


Sport

Od 16 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.


Edukacja

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.


Hotele i gastronomia

Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.


Kultura

Zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.


Więcej informacji

Aktualne informacje i zalecenia można śledzić na stronie: www.gov.pl/koronawirus (link

otwiera się w nowym oknie).


Autor: Patryk Siepsiak

2021-04-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer