Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Paczki wielkanocne dla bohaterów

Samorząd Konstancina-Jeziorny tuż przed świętami Wielkiejnocy przekazał m.in. powstańcom warszawskim, mieszkającym na terenie naszej gminy, paczki z produktami żywnościowymi – słodyczami, wypiekami i przetworami. Do każdego podarku dołączone były też życzenia od władz.

Powstańcy to najwięksi bohaterowie naszych czasów. Niestety, z każdym rokiem jest ich coraz mniej. Dlatego tak ważna jest pamięć, szczególnie w tym niełatwym czasie. 


Walczyli o wolność

Tę pamięć pielęgnuje samorząd Konstancina-Jeziorny. Tuż przed świętami Wielkiejnocy władze gminy odwiedziły kombatantów, którzy przed laty walczyli o naszą wolność i niepodległość. Tak jak m.in. Włodzimierz Wroński, ps. Cześnik, powstaniec warszawski z Batalionu „Karpaty” pułku Armii Krajowej „Baszta”.


Małe gesty wiele znaczą

Oprócz świątecznych życzeń, które w imieniu władz samorządowych przekazał Ryszard Machałek – pierwszy zastępca burmistrza gminy, nasi bohaterzy otrzymali też paczki świąteczne z produktami żywnościowymi – słodyczami, wypiekami i przetworami. – Są to małe gesty, które wiele dla nas znaczą – przyznała Barbara Kulińska-Żugajewicz, ps. Zula, uczestniczka Powstania Warszawskiego. – Dziękujemy za pamięć.


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2021-04-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer