Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ta opaska może uratować życie

Kolejne opaski bezpieczeństwa trafią w najbliższym czasie do seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna. Ośrodek Pomocy Społecznej właśnie rozpoczął dodatkowy nabór wniosków. Potrwa on do końca kwietnia.

Na opaski bezpieczeństwa w ubiegłym roku samorząd Konstancina-Jeziorny przeznaczył 20 tys. zł. Za tę kwotę zakupiono 90 urządzeń, które aktualnie trafiają do uprawnionych mieszkańców gminy. Ich dystrybucją zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie, który właśnie rozpoczął kolejny nabór wniosków.


Dla kogo opaska?

Opaski bezpieczeństwa to niewielkie urządzenia, przypominające zegarek na rękę, wyposażone są m.in. w przycisk szybkiego powiadomienia SOS, który w sytuacjach nagłego zagrożenia życia, wysyła alarm do całodobowego systemu teleopieki. Uprawnieni do ich otrzymania są mieszkańcy gminy powyżej 65. roku życia, którzy nie są czynni zawodowo, mieszkają samotnie lub opiekują się chorym małżonkiem cierpiącym na ciężkie dolegliwości wykluczające pomoc, np. choroba Alzheimera lub zespół otępienny.


Trzeba złożyć wniosek

Wnioski należy składać do 30 kwietnia br. w OPS-ie – formularz dostępny jest na stronie: www.opskonstancinjeziorna.pl (link otwiera się w nowym oknie). – Są one przyjmowane od osób bezpośrednio zainteresowanych lub upoważnionych przez wnioskodawcę – wyjaśnia Małgorzata Maliszewska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. – Następnie komisja kwalifikacyjna, po rozpatrzeniu wszystkich wniosków, sporządzi listę osób uprawnionych do otrzymania opaski bezpieczeństwa.
Urządzenia będą wydawane do wyczerpania puli.


Więcej informacji

Należy pamiętać, że opaska jest własnością gminy, a osoby, które ją otrzymają na podstawie umowy użyczenia nie mogą jej przekazywać osobom trzecim oraz będą odpowiedzialne za prawidłowe jej użytkowanie. Wszystkich niezbędnych informacji udzielają pracownicy ośrodka pod nr. tel.: 22 756 34 84 lub 22 756 34 85.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-04-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer