Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uwaga na fałszywe SMS-y

Cyberoszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem pretekstem jest rzekomo niezapłacony mandat karny. Uważać trzeba na fałszywe wiadomości SMS, których nadawca podszywa się pod Ministerstwo Finansów lub jeden z podległych mu podmiotów.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. W ich treści znajduje się wezwanie do zapłacenia mandatu karnego, pod rygorem skierowania sprawy do sądu. Oto przykładowa wiadomości, którą oszuści rozsyłają do abonentów różnych sieci komórkowych: 

Masz niezapłacony mandat karny (…). Należy dokonać wpłaty do dnia (...). Sprawa zostanie przekazana do sądu (...). Kwota mandatu: 10 PLN. Opłać teraz....

W rzeczywistości jest to kampania phishingowa, która ma na celu wyciągnąć od nas pieniądze. Wiadomość zawiera link do strony wyłudzającej dane – nie należy go otwierać, a otrzymanego SMS-a lepiej zostawić bez odpowiedzi.

Autor: PWZ

2021-04-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer