Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W mieście robi się kolorowo

Jak co roku, Konstancin-Jeziorna zmienia się na wiosnę i przyozdabia przestrzeń publiczną kolorowymi kwiatami. W głównych punktach miasta posadzonych zostanie łącznie ponad 7,5 tys. bratków. Efekty nowych nasadzeń już można podziwiać m.in. na wybranych rondach.

Pierwsze wiosenne nasadzenia już się rozpoczęły. Różnokolorowe kwiaty można podziwiać m.in. na dwóch rondach miast partnerskich – Saint-Germain-en-Laye i Denzlingen oraz w pobliżu pomnika św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. Nowe rośliny w kolejnych punktach miasta będą się pojawiać sukcesywnie. W gruncie, w donicach i w wieżach posadzonych zostanie łącznie 7 524 sztuk bratków, które doskonale radzą sobie z wiosennymi przymrozkami. 

W czerwcu ich miejsce zajmą rośliny letnie. Wówczas w przestrzeni publicznej ustawione zostaną konstrukcje kwiatowe m.in. z pelargoniami, surfiniami i trawami ozdobnymi, które będą cieszyły oczy mieszkańców aż do późnej jesieni. Za nasadzenia i zieleń w Konstancinie-Jeziornie, podobnie jak w latach ubiegłych, odpowiedzialna jest firma ogrodnicza, wyłoniona w postępowaniu przetargowym.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-04-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer