Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Złóżmy hołd ofiarom

Konstancin-Jeziorna w sobotę (10 kwietnia) odda hołd ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Z uwagi na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia tegoroczna uroczystość ograniczy się do złożenia przez władze samorządowe kwiatów przed pomnikiem ofiar katyńskich. Z kolei we wtorek (13 kwietnia) zapraszamy na wydarzenie online – „Wieczór Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”.

W tym roku przypada 81. rocznica mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu oraz 11. rocznica katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem. W najbliższą sobotę (10 kwietnia) władze oraz mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna oddadzą hołd ofiarom tamtych tragicznych wydarzeń.


Uroczyste złożenie kwiatów

Uroczystość, z uwagi na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia, będzie miała charakter kameralny. O godz. 10.00 Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, w asyście strażników miejskich złoży kwiaty i zapali znicz przed symbolicznym pomnikiem, upamiętniającym mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna zamordowanych wiosną 1940 r., w alei Miłośników Konstancina.


Wieczór pamięci online

Ponadto w najbliższy wtorek (13 kwietnia) zapraszamy na „Wieczór Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”. W programie tego wyjątkowego wydarzenia online przewidziano projekcję filmu ukazującego wydarzenia katyńskie w lokalnym kontekście oraz koncert Konstancińskiego Chóru Kameralnego. Początek o godz. 19.00. A to wszystko bezpłatnie na Facebooku Konstancińskiego Domu Kultury (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2021-04-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer