Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ruszyły szczepienia nauczycieli

W poniedziałek (15 lutego) w gminie Konstancin-Jeziorna rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia stacjonarne w klasach I–III szkół podstawowych, a także w przedszkolach i żłobku. Chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało 147 osób spośród 215 uprawnionych.

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsi zaszczepieni zostali m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Obecnie szczepionki są podawane osobom z tzw. etapu pierwszego, czyli pensjonariuszom DPS-ów i zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz osobom powyżej 60. roku życia – w kolejności od najstarszych, a od minionego piątku (12 lutego) także nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym, z pierwszej uprawnionej do szczepienia grupy.


Uprawnieni do szczepienia

Szczepieniami w pierwszej kolejności zostali objęci: 

  • nauczyciele wychowania przedszkolnego;
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomocy nauczyciela;
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomocy wychowawcy;
  • nauczyciele klas I–III szkół podstawowych, w tym wychowawcy świetlic;
  • nauczyciele szkół i placówek specjalnych;
  • nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu;
  • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • dyrektorzy placówek oświatowych.

W gminie Konstancin-Jeziornie chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 zadeklarowało 68 proc. nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zatrudnionych we wszystkich gminnych jednostkach oświatowych (to łącznie 147 osób spośród 215 uprawnionych z pierwszej grupy). Ogółem w woj. mazowieckim na szczepienia zgłosiło się 42,5 tys. nauczycieli.


W Stocerze i Szpitalu św. Anny

Szczepienia konstancińskiej kadry pedagogicznej rozpoczęły się w poniedziałek (15 lutego) i są prowadzone w dwóch szpitalach węzłowych – Mazowieckim Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie-Jeziornie i Szpitalu św. Anny w Piasecznie. Decyzją rządu nauczycielom do 65. roku życia podawana jest szczepionka AstraZeneca. Natomiast nauczycielom, którzy mają więcej niż 65 lat, preparat BioNTech/Pfizer lub Moderna.


Druga tura rejestracji

Także w poniedziałek wystartowała kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli, do 65. roku życia, szkół i przedszkoli (w tym również tych, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni) oraz dla nauczycieli akademickich. Rejestracja, poprzez formularz zgłoszeniowy w Systemie Informacji Oświatowej, potrwa do 18 lutego. Wszystkie zgłoszenia trafią do właściwego szpitala węzłowego (najbliższego danej szkoły), a gdy szczepionka będzie dostępna, placówka poinformuje dyrektora o terminie szczepienia pracowników.

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2021-02-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer