Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zmiana warty w OSP Gassy

W Ochotniczych Strażach Pożarnych gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczęły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze. Nowe władze wybrali już druhowie z Gassów. Prezesem jednostki został Maciej Sadowski. Zastąpił on na stanowisku doświadczonego Romana Śliwkę, który nie ubiegał się o kolejną kadencję.

W gminie Konstancin-Jeziorna działa dziewięć Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego trzy – Bielawa, Kawęczynek i Konstancin-Jeziorna – są włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W jednostkach rozpoczęły się właśnie zebrania sprawozdawczo-wyborcze, na których strażacy ochotnicy wybierają nowe władze. W tym roku kończą się bowiem pięcioletnie kadencje obecnych zarządów i komisji rewizyjnych.


Pierwsze zebranie

Jako pierwsi swoją działalność w miniona sobotę (20 lutego) podsumowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gassach. W zebraniu, które odbyło się miejscowej remizie, uczestniczyli m.in.: Dariusz Zieliński – drugi zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna, Grzegorz Szewczyk – prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP oraz Lucjan Porowski, inspektor ds. bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Biurze Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy.


Nowy prezes

Na prezesa OSP Gassy został wybrany Maciej Sadowski. Zastąpił on doświadczonego Romana Śliwkę, który stanowisko to piastował od ponad 30 lat, i który nie ubiegał się o kolejną kadencję. W nowym zarządzie znaleźli się także: Krzysztof Lemieszek (naczelnik), Michał Wiewióra (skarbnik), Łukasz Smoliński (sekretarz) i Janusz Rawski (gospodarz).


Prezes Honorowy OSP

Na spotkaniu Roman Śliwka, dotychczasowy prezes OSP, w podziękowaniu za wieloletnią służbę otrzymał od druhów okolicznościowy grawerton. Ponadto nowy zarząd powołał go na Prezesa Honorowego OSP Gassy.


Kolejne zebrania

Zebrania w kolejnych gminnych jednostkach OSP będą organizowane sukcesywnie. Z uwagi na pandemię COVID-19 termin wyboru nowych zarządów został wydłużony do 30 września 2021 r. (pierwotnie był to 31 marca 2021 r.).

Autor: Patryk Siepsiak

2021-02-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer