Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezdomne zwierzęta pod opieką fundacji

Gmina Konstancin-Jeziorna wybrała nowy podmiot odpowiedzialny za wyłapywanie, na jej zlecenie, bezdomnych zwierząt, zapewnienie im opieki oraz miejsca w schronisku. Od 1 marca zajmuje się tym Fundacja Animal Rescue Poland z Piaseczna.

Gmina Konstancin-Jeziorna zawarła nową umowę na wyłapywanie bezdomnych zwierząt, zapewnienie im opieki oraz miejsca w schronisku. Od 1 marca jest za to odpowiedzialna Fundacja Animal Rescue Poland z Piaseczna, która jako jedyna wystartowała w przetargu nieograniczonym, ogłoszonym przez gminę.


Do Celestynowa

Zgodnie z zapisami umowy, bezdomne lub błąkające się po gminie psy i koty są odławiane przez fundację wyłącznie na zgłoszenie Straży Miejskiej (tel.: 22 484 24 91) lub pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa magistratu (tel.: 22 484 24 21 – w godzinach pracy urzędu). Następnie zwierzęta trafiają do schroniska w Celestynowie, gdzie przechodzą 14-dniową kwarantannę. Jeśli nie zgłosi się po nie właściciel, zostaną przeznaczone do adopcji.


Wartość umowy

Umowa z Fundacją Animal Rescue Poland obowiązuje do 31 grudnia 2023 r. Jej wartość to 349 950 zł.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-03-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer