Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpłatne kursy dla seniorów

Zakupy przez Internet, Zioła w domu i na balkonie, Udar mózgu – Czy można temu zapobiec? To tylko niektóre z 60 kursów online oferowanych seniorom przez Centrum Integracji i Edukacji prowadzone przez fundację Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. A to wszystko zupełnie za darmo.

ABCsenior.com (link otwiera się w nowym oknie) to niezwykle ciekawa platforma internetowa. Znajdziemy na niej m.in. możliwie kompletne i sprawdzone informacje potrzebne seniorom w tym trudnym okresie związanym z pandemią COVID-19. 


Portal dla seniorów

Portal dedykowany jest seniorom, ale też młodszym pokoleniom, aby czerpały wiedzę, jak pomagać osobom starszym. Na platformie znalazła się też m.in. wyszukiwarka nieodpłatnej pomocy lokalnej. Są tam również informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz najważniejszych telefonów oraz mapa szpitali zakaźnych.


Kursy online

ABCsenior.com to także edukacja i kształcenie. Właśnie ruszyły zapisy do wiosennej Akademii ABC Senior. W nowej edycji czeka ponad 60 spotkań, kursów i warsztatów online. Oferta został podzielona na sześć kategorii: 

  • edukacja cyfrowa, 
  • dla zdrowia, 
  • styl życia, 
  • dom i ogród, 
  • prawo na co dzień,
  •  poznajemy abcsenior.com. 

Jest w czym przebierać i wybierać, a to wszystko zupełnie za darmo. Portal prowadzi fundacja Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-03-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer