Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Darmowe maseczki dla mieszkańców

Bezpłatne maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. Każdy otrzyma po 4 sztuki. W czwartek (18 marca) Urząd Miasta i Gminy rozpoczął ich dystrybucję. Zobacz, jak i gdzie można odebrać maseczkę.

Koronawirus zaatakował trzecią, najgroźniejszą do tej pory falą. W związku z wysoką liczbą zachorowań, w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców, od poniedziałku (15 marca) województwo mazowieckie dołączyło do regionów z zaostrzonymi zasadami bezpieczeństwa. Jeszcze wcześniej rząd zmienił zasady obowiązkowego zasłaniania ust oraz nosa w miejscach publicznych. Zakazane zostały kominy i przyłbice, a rekomendację otrzymały jednorazowe maseczki medyczne.


Budynki wielorodzinne

Kilkadziesiąt tysięcy takich maseczek, przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, w najbliższych dniach trafi do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. W czwartek (18 marca) Urząd Miasta i Gminy rozpoczął ich dystrybucję. Odbywa się ona poprzez:

  • sołtysów – dla mieszkańców danego sołectwa;
  • Konstancińską Spółdzielnię Lokatorsko-Własnościową – dla osób mieszkających w budynkach spółdzielczych;
  • wspólnoty mieszkaniowe – dla osób mieszkających w budynku administrowanym przez daną wspólnotę;
  • Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie – dla osób zamieszkujących budynki administrowane przez zakład.


Domy jednorodzinne w mieście

Mieszkańcy domów jednorodzinnych z terenu miasta mogą odebrać maseczki osobiście w punkcie zlokalizowanym w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Maseczki będą wydawane od 19 do 26 marca. Po odbiór zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–20.00.


Domy opieki i seniora

Z kolei administratorzy domów seniora, Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, obiektów parafialnych i zakonnych, domów opieki o stałym pobycie pensjonariuszy itp. mogą odebrać maseczki w konstancińskim magistracie – po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu z  Biurem Zarządzania Kryzysowego (nr tel.: 664 415 615).


Cztery na osobę

Maski wydawane będą nieodpłatnie osobom zamieszkującym na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, w ilości cztery sztuki na osobę.

Autor: PWZ

2021-03-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer