Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dodatkowe obostrzenia na Mazowszu

Pandemia COVID-19 znów zamyka kina, teatry, baseny i galerie handlowe. Od najbliższego poniedziałku (15 marca) do 28 marca na terenie m.in. województwa mazowieckiego będą obowiązywały zaostrzone zasady bezpieczeństwa.

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się dynamicznie. Ostatnie dni wykazały znaczny wzrost zakażeń COVID-19. Dlatego też, rząd podjął decyzję o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w województwach o najwyższym wskaźniku zachorowań. Wśród nich znalazło się Mazowsze. 


Obowiązujące obostrzenia

Zaostrzone zasady bezpieczeństwa obowiązywały będą od 15 do 28 marca. Zgodnie z nimi w tym terminie zamknięte zostają:

  • baseny (wyjątek – baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • hotele (wyjątek – m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe (z wyjątkiem m.in.: sklepów z artykułami budowlanym, spożywczymi, sklepów zoologicznych, aptek, drogerii, salonów prasowych, optycznych, księgarni, pralni);
  • teatry, muzea, galerie sztuki (z możliwością organizacji prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłowni;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ponadto od 15 marca lekcje w klasach I–III będą odbywać się w trybie hybrydowym – część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie.


Cztery województwa

Powyższe obostrzenia obowiązują na terenie województw: pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego. W pozostałych regionach Polski, również do 28 marca, przedłużone będą dotychczas obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

Aktualne zalecenia i informacje dotyczące koronawirusa dostępne są na stronie: gov.pl/koronawirus (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Magdalena Misiewicz  (źródło: www.gov.pl)

2021-03-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer