Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Fundacja poszukuje wolontariuszy

Fundacja Ofiaruj.pl z Konstancina-Jeziorny poszukuje wolontariuszy do zdalnej obsługi telefonu wsparcia dla seniorów z naszej gminy. Infolinia skierowana jest do osób starszych mających problem z funkcjonowaniem w świecie nowych technologii oraz doświadczających dotkliwej samotności. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo.

Jest okazja do tego, żeby pomóc. Fundacja Ofiaruj.pl, która ma swoją siedzibę w Konstancinie-Jeziornie, poszukuje wolontariuszy do zdalnej obsługi telefonu wsparcia dla seniorów. 


Pomoc i rozmowa

Wolontariat polegałby na dyżurowaniu przy połączeniach przychodzących od osób starszych, w tym m.in. telefonicznym wsparciu technicznym np. w obsłudze aplikacji, czy wytłumaczeniu seniorowi jak uzyskać e-receptę itp., lub zwykłej, przyjaznej rozmowie. – Jeśli masz trochę czasu, niezależnie od pory dnia i ilości dni w tygodniu, zgłoś się do nas – zachęca fundacja. – Seniorzy często są pozostawieni sami sobie, zagubieni w rzeczywistości, która dla nas jest łatwa i niezauważalna. Możesz ich wesprzeć, poświęcając odrobinę swojego wolnego czasu. Dobro zawsze wraca!


Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: marketing@ofiaruj.pl. Fundacja prosi też mieszkańców o udostępnienie informacji o poszukiwaniu zdalnych wolontariuszy w mediach społecznościowych.

Autor: PWZ

2021-03-31

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer