Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gazociąg z Gassów do EC Siekierki

Blisko 17 kilometrów ma liczyć projektowany gazociąg wysokiego ciśnienia z Gassów do Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Jego planowana trasa jest już znana, ale cały czas trwają rozmowy z władzami gminy Konstancin-Jeziorna, dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz mieszkańcami.

Inwestorem budowy gazociągu z Gassów do Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Termika SA. Prace projektowe już się rozpoczęły, w związku z czym Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przygotował stronę internetową, na której mieszkańcy mogą się zapoznać m.in. z planowanym przebiegiem inwestycji.


Sprawdź planowaną trasę

Ponadto pod adresem: gsip.konstancinjeziorna.pl, w zakładce Projektowany gazociąg do EC Siekierki (link otwiera się w nowym oknie), wszyscy zainteresowani mogą też sprawdzić, czy planowana trasa gazociągu będzie przebiegać przez ich nieruchomości. Jednocześnie konstanciński magistrat informuje, że nie posiada szczegółowych informacji na temat wspomnianej inwestycji, a wszystkie pytania na temat budowanego gazociągu należy kierować mailowo na adres: gazociag@termika.pgnig.pl.


Parametry inwestycji

Jak informuje PGNiG Termika długość planowanego gazociągu ma wynieść ok. 17 km. Jego średnica to 700 mm, a ciśnienie 8,4 MPa. Po zakończeniu inwestycji ustalona zostanie tzw. strefa kontrolowana, wynosząca 12 m, po 6 m od jego osi.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2021-03-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer