Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Już za miesiąc spis powszechny

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w nim dotyczy każdego. Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą jest samospis internetowy. 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany jest co 10 lat. W tym roku przypada termin kolejnego – od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy, a za jego zorganizowanie odpowiada Główny Urząd Statystyczny.


Samospis internetowy

Z uwagi na pandemię COVID-19 główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy, który jest wygodny i w pełni bezpieczny. Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej: spis.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie). Jak zapewnia GUS, wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.


O spisie powszechnym

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie: spis.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie). Od 15 marca dostępna będzie także infolinia spisowa: 22 279 99 99.

Autor: GUS

2021-03-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer