Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W finale centralnym na zwycięzcę czeka ciągnik. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 kwietnia.

Konkurs organizowany jest po raz 18. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – oraz pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


Warsztat pracy i audyt

W ramach konkursu właściciele gospodarstw rolnych mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, a także poddania swojej farmy profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa. Przeprowadzi go komisja konkursowa, w której skład wchodzą specjaliści z zakresu BHP w rolnictwie reprezentujący m.in. KRUS, ARiMR, PIP, a także przedstawiciele ośrodków doradztwa rolniczego, ochotniczych straży pożarnych i innych instytucji działających w środowisku wiejskim.


Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 23 kwietnia (warunkiem udziału jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przez co najmniej jednego ze współwłaścicieli gospodarstwa). Do 25 czerwca planowane jest zakończenie etapu wojewódzkiego. Z kolei wizytacje w gospodarstwach mają być prowadzone w lipcu i w sierpniu (termin uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju). W finale centralnym na zwycięzcę czeka ciągnik. Do wygrania są także inne cenne nagrody.


Informacje

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Piasecznie przy ul. Ludowej 7 (nr. tel.: 22 737 54 10, 22 737 54 17; e-mail: piaseczno@krus.gov.pl). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.krus.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: PWZ

2021-03-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer