Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstanciński Rower Miejski od maja

Zmiany w Konstancińskim Rowerze Miejskim. W tym roku wypożyczalnia jednośladów wystartuje 1 maja i będzie dostępna do 30 września. Wkrótce gmina ogłosi przetarg, który wyłoni nowego operatora systemu.

Po sześciu latach działalności Konstancińskiego Roweru Miejskiego przyszedł czas na zmiany. Nowy sezon, który będzie krótszy od dotychczasowych o kilka miesięcy, wystartuje najprawdopodobniej z początkiem maja, a nie 1 marca, jak było to do tej pory. 


Pięć miesięcy

Zgodnie z założeniami wypożyczalnia rowerów będzie czynna do 30 września. Z wnioskiem o skrócenie funkcjonowania KRM wystąpiła bowiem do burmistrza gminy Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych Rady Miejskiej. Zanim jednak jednoślady wyjadą na ulice miasta, gminę Konstancin-Jeziorna, z uwagi na zakończoną umowę z poprzednim operatorem systemu – Nextbike Polska, czeka ogłoszenie nowego przetargu nieograniczonego. Wyłoni on firmę, która w kolejnym sezonie będzie administrowała wypożyczalnią rowerów.


Sześć stacji

Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający jedyne uzdrowisko na Mazowszu w dalszym ciągu będą mogli korzystać z sześciu stacji zlokalizowanych w głównych punktach miasta:
  • Klarysew, 
  • os. Mirków, 
  • os. Grapa, 
  • Park Zdrojowy, 
  • Skolimów,
  • Stary Ratusz.


Podsumowanie 6. sezonu

W zakończonym 30 listopada 2020 r. szóstym sezonie miejskie rowery były wypożyczane blisko 12 tys. razy. Najwięcej osób skorzystało z nich w sierpniu (3425 wypożyczeń), w lipcu (2395 wypożyczeń) i we wrześniu (2280 wypożyczeń), a najmniej w kwietniu (0 wypożyczeń), co spowodowane było pandemią COVID-19 i czasowym wyłączeniem systemu z użytkowania, oraz w listopadzie (236 wypożyczeń). W ciągu ostatnich 9 miesięcy do systemu KRM przystąpiło 356 nowych użytkowników, a wypisało się z niego 20 osób.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-03-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer