Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Najbliższa sesja tylko zdalnie

Najbliższa sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, zaplanowana na środę (31 marca), odbędzie się wyłącznie w trybie zdalnym, bez udziału mieszkańców. Jest to podyktowane rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 oraz obowiązującymi ograniczeniami. Obrady będą transmitowane na żywo w Internecie.

Niestety padł kolejny rekord zakażeń. W piątek (26 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 35 nowych przypadkach koronawirusa. W powiecie piaseczyńskim liczba zakażeń wykrytych w ciągu ostatniej doby wyniosła 208.


Sesja w trybie zdalnym

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń COVID-19 oraz obowiązującymi ograniczeniami, a także w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy, najbliższa sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna odbędzie się wyłącznie w trybie zdalnym, bez udziału publiczności. Posiedzenie, zaplanowane na 31 marca, będzie transmitowane na żywo w Internecie na stronie: esesja.tv (link otwiera się w nowym oknie).


Co na sesji?

W porządku środowych obrad jest m.in. rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:

  • zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021 przedsiębiorców prowadzących punkt sprzedaży na terenie gminy Konstancin-Jeziorna i zwrotu części tej opłaty;
  • Programu Wsparcia Rodzin Wielodzietnych w Gminie Konstancin-Jeziorna;
  • Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Kawęczyna zachodniego – etap 2.

Początek 25. sesji Rady Miejskiej tradycyjnie o godz. 10.00.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-03-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer