Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

O ekorolnictwie w Dialogu Obywatelskim

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zapraszają do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Dialogów Obywatelskich. Tym razem gościem specjalnym będzie Janusz Wojciechowski, komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Spotkanie odbędzie się online w czwartek (4 marca).

Po szeregu spotkań dotyczących przyszłej wspólnej polityki rolnej, w ramach cyklu Dialog Obywatelski, przyszła pora na Europejski Zielony Ład, czyli strategię rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zapraszają do dyskusji o planie działania na rzecz rolnictwa ekologicznego oraz strategiach na rzecz bioróżnorodności. Tym razem gościem specjalnym wydarzenia będzie Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.


Wydarzenie online

Dialog Obywatelski odbędzie się online w najbliższy czwartek (4 marca). Bezpośrednio po nim zaplanowano panel ekspercki. Jego uczestnicy skoncentrują się m.in. na szansach i wyzwaniach, jakie przed polskim rolnictwem stawia Europejski Zielony Ład. Organizatorzy zachęcają do potwierdzenia swojego udziału na Facebooku (link otwiera się w nowym oknie).


Program wydarzenia

Oto szczegółowy program wydarzenia:

  • 10.00 Dialog Obywatelski Europejski Zielony Ład wyzwania dla Polski i Europy (Janusz Wojciechowski – komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich), Dyskusję poprowadzi red. Maciej Zakrocki. 

Transmisja na kanałach Komisji Europejskiej w Polsce: YouTube (link otwiera się w nowym oknie) i Facebook (link otwiera się w nowym oknie).

  • 11.00 Panel ekspertów – Europejski Zielony Ład – szanse i zagrożenia dla polskiej wsi (Janusz Wojciechowski – komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, Anna Gembicka – sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Iwona Nurzyńska – niezależny ekspert, Mieczysław Babalski – Stowarzyszenie Ekołan). Panel poprowadzi red. Maciej Zakrocki.

Transmisja na kanałach Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów: YouTube (link otwiera się w nowym oknie) i Facebook (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Informacja prasowa

2021-03-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer