Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pozbądź się szkodliwego azbestu

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą za darmo pozbyć się ze swych nieruchomości szkodliwego azbestu. Samorząd zwraca koszty jego demontażu, odbioru, transportu i utylizacji. Trzeba tylko złożyć wniosek do Urzędu Miasta i Gminy.

Gmina Konstancina-Jeziorny od 2003 r. realizuje program bezpiecznego usuwania materiałów budowlanych zawierających azbest i zwraca mieszkańcom koszty demontażu, odbioru i utylizacji płyt azbestowo-cementowych pokrywającego budynki mieszkalne czy gospodarcze. 


Dla kogo?

O wsparcie mogą się ubiegać osoby fizyczne, w tym wspólnoty mieszkaniowe, nieprowadzące działalności gospodarczej. Wymogiem podstawowym jest posiadanie tytułu prawnego do położonej na terenie gminy nieruchomości, z której ma zostać usunięty eternit. Gminna dotacja pokrywa 100 proc. wydatków związanych z demontażem, odbiorem, transportem oraz utylizacją azbestu. Jedynym kosztem, jaki muszą ponieść mieszkańcy, jest ten związany z wykonaniem nowego dachu na obiekcie. W 2020 r. z takiej formy wsparcia skorzystało 48 osób. W ten sposób z terenu gminy usunięto blisko 126 ton materiałów azbestowo-cementowych. 


Więcej informacji

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są przez cały rok. Komplet dokumentów należy składać w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod nr. tel. 22 484 24 21. Druki wniosków dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce: Przewodnik interesanta (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Patryk Siepsiak

2021-03-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer