Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wirtualny Festiwal Nauki w Jedynce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie organizuje wyjątkowe wydarzenie – Wirtualny Festiwal Nauki. Na uczniów czekają m.in. inspirujące wykłady o tematyce przyrodniczej oraz ciekawe projekty edukacyjne. Będzie ciekawie, interaktywnie i mądrze.

Festiwal Nauki i Sztuki to tradycja Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Organizowany jest corocznie z okazji Dnia Wiosny. Tym razem, z uwagi na pandemię COVID-19, szkoła zaprasza uczniów na Wirtualny Festiwal Nauki. Będzie on przebiegał pod hasłem „Przyroda jest inspirująca”.


Wyjątkowi wykładowcy

Szkoła do udziału w wydarzeniu zaprosiła wykładowców z uniwersytetów – Warszawskiego i Śląskiego, którzy poprowadzą cykl prelekcji online o tematyce przyrodniczej. Będą to: dr Danuta Solecka (temat: „Cuda świata roślin”), dr hab. Adam Rostański („O czym mówią nam rośliny”), dr hab. Halina Galera (temat: „Antarktyka – tam, gdzie pingwiny mówią dobranoc”), mgr Kamil Kwiecień (temat: „Sekrety życia roślin”) oraz mgr Igor Siedlecki (temat: „Razem łatwiej, przykłady współpracy mrówek i grzybów”). W wybranych wykładach będą uczestniczyć uczniowie klas 4–8 wraz z wychowawcami i nauczycielami. Szykuje się prawdziwa uczta intelektualno-przyrodnicza.


Projekty edukacyjne

W ramach Wirtualnego Festiwalu Nauki, w każdej klasie zaplanowano również ciekawe projekty edukacyjne. I tak na przykład uczniowie przygotowują ciekawe prezentacje – tegoroczne tematy, z którymi przyszło się im zmierzyć, to: hejt, aktywność prozdrowotna i przyroda. W projektach będzie m.in. o tym, jak zwierzęta i rośliny witają wiosnę, jak organizm człowieka reaguje na tę porę roku, kto zapada i budzi się z zimowego snu. Z kolei klasa 6a opracowuje rekreacyjną mapę Konstancina-Jeziorny. – W projektach uczniów usłyszymy o życiu z naturą, pływaniu sportowym, profilaktyce zdrowotnej w zakresie żywienia, a także o tym, że sport to samo zdrowie – wymienia Paulina Karczmarczyk, dyrektorka SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. –Uczniowie bardzo się zaangażowali. Do prac i przygotowań włączyli się też niektórzy rodzice.


Zdrowo i kolorowo

W wirtualnym festiwalu udział biorą również najmłodsi uczniowie szkoły. Dzieci z klas 0–3 przygotowują wiosenny pokaz mody, tworzą w grupach panią wiosnę oraz wiosenne diademy. W planach są także spacery po Parku Zdrojowym. – Nasze przedsięwzięcie obudziło w nas wiosnę – dodaje Paulina Karczmarczyk. –Będzie ciekawie, interaktywnie i mądrze.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-03-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer