Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Alert o ryzyku przekroczenia poziomu PM10

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska informuje o ryzyku przekroczenia w środę (10 lutego) poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu.

Prognozowane przekroczenie poziomu informowania (100 µg/m³) dla pyłu PM10 obejmuje miasta Warszawa, Radom i Siedlce oraz powiaty: sierpecki, siedlecki, grodziski, żyrardowski, otwocki, piaseczyński, grójecki, pruszkowski i warszawski zachodni. Komunika obowiązuje w środę (10 lutego) do godz. 24.00.


Ogranicz spacery

W trakcie występowania podwyższonych stężeń zanieczyszczeń powietrza należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu oraz zrezygnować ze spacerów i wietrzenia pomieszczeń. Szczególną ostrożność powinni zachować dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, seniorzy oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego. Ponadto, zgodnie z Programem Ochrony Powietrza dla Mazowsza, w czasie obowiązywania powiadomienia nie można korzystać m.in. z instalacji do spalania biomasy drzewnej – kominków, piecyków kominkowych czy piecyków ozdobnych (zakaz nie dotyczy, gdy jest to jedyne źródło ciepła lub gdy do lokalu nie jest dostarczana energia elektryczna wskutek awarii). Pełna treść komunikatu oraz zalecane środki ostrożności opisane są w poniższym pliku.


Śledź komunikaty

Bieżące dane ze stacji pomiarowych jakości powietrza oraz prognozy zmian zanieczyszczeń można znaleźć na stronie: www.powietrze.gios.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: PWZ

2021-02-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer