Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Alert: Uwaga smog!

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje o ryzyku wystąpienia w poniedziałek (18 stycznia) przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Zrezygnujmy dzisiaj ze spacerów i niepotrzebnych wyjść z domu.

Alert smogowy obejmuje obszar całego województwa mazowieckiego i obowiązuje do północy z poniedziałku (18 stycznia) na wtorek (19 stycznia). Departament Monitoringu Środowiska GIOŚ informuje, że w tym czasie może wystąpić przekroczenie poziomu informowania (100 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10.


Zrezygnuj ze spacerów

Jeżeli normy zanieczyszczenia powietrza są znacznie przekroczone należy zrezygnować ze spacerów i niepotrzebnych wyjść z domu oraz ograniczyć wietrzenie pomieszczeń. Przypominamy też o obowiązującym zakazie rekreacyjnego palenia w kominkach, rozpalania grilli i ognisk oraz używania dmuchaw do liści. Chrońmy dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży.


Do pobrania

Autor:

2021-01-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer