Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Biblioteka wraca na ul. Świetlicową

Od najbliższego poniedziałku (11 stycznia) znów będzie można korzystać z zasobów Biblioteki Głównej w Konstancinie-Jeziornie. Placówka finalizuje właśnie przeprowadzkę do odnowionej siedziby przy ul. Świetlicowej 1. Na czytelników czeka liczący ponad 35 tys. woluminów księgozbiór, który będzie udostępniany sukcesywnie.

Po ponad dwóch latach Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie powraca do swojej dawnej siedziby przy ul. Świetlicowej 1. Obiekt w tym czasie przeszedł piękną metamorfozę.


Przebudowany obiekt

Na czytelników czeka sporo zmian i nowości. Dzięki wygospodarowaniu dodatkowej powierzchni na potrzeby wypożyczalni przeznaczone zostały trzy przestronne pomieszczenia oraz jedno na spotkania autorskie. Placówka została też wyposażona w nowe meble. W budynku zakończyły się już prace przy montażu szaf i regałów. Obecnie trwa rozpakowywanie paczek oraz układanie książek na półkach w wypożyczalni oraz w magazynie. Trwają też ostatnie prace porządkowe.


Dla czytelników

Biblioteka otworzy swoje podwoje już w najbliższy poniedziałek (11 stycznia), jednak z ograniczeniami spowodowanymi pandemią COVID-19. Ze względów bezpieczeństwa brak będzie m.in. bezpośredniego dostępu do półek z książkami. Na czytelników czeka liczący ponad 35 tys. woluminów księgozbiór, który będzie udostępniany sukcesywnie. Biblioteka zachęca też do składania zamówień telefonicznie (22 484 25 52) lub mailowo (jeziorna@bibliotekakonstancin.pl).


Godziny otwarcia

Placówka przy ul. Świetlicowej 1 zaprasza w poniedziałki i wtorki w godz. 14.00–18.00, w środy i czwartki w godz. 13.00–17.00 oraz w piątki w godz. 8.00–12.00.

Autor: PWZ

2021-01-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer